Näytteillä oleva artikkeli

Tervetuloa

Näiltä sivuilta löydät tietoa ajankohtaisista tapahtumista, yhdistyksestä sekä lancashire heeler rodusta. Sivujen on tarkoitus palvella monipuolisesti sekä rodun harrastajia että siitä kiinnostuneita. Kuvien kopionti ilman lupaa on kiellettyä.

Joulutervehdykset

sieppaaUutta:

heeler-kodit voivat nyt myös lähettää lehteen julkaistavaksi pienen tekstitervehdyksensä.
Hinta 5,00 eur. Max 120 merkkiä.

Muut ilmoitushinnat täällä

Suorita maksu yhdistyksen pankkitilille FI18 5080 0620 0758 55 ja ota maksun arkistointitunnus talteen. Liitä se tai kuitti tervehdystekstin mukaan. Maksun viestikenttään ”joulutervehdys lehteen”.

Lähetä osoitteeseen: heeler.harrastajat(at)gmail.com

Korjaukset vuosikirjaan 2015

Oheisesta linkistä voit tulostaa itsellesi luettelon virheiden korjauksista
vuosikirjaan 2015. Tämä on hyvä laittaa vuosikirjan väliin.
Listassa on pyydetyn mukaan 31.8.2016 mennessä vuosikirjan sähköpostiin saapuneet huomautukset.

Vuosikirjatiimi pahoittelee puuttuneita tietoja ja virheitä.

Korjaukset vuosikirjaan 2015

HEELERLEIRIN EPÄVIRALLINEN LEIRINÄYTTELY – TULOKSET 31.7.2016 TAMMELA

TUOMARI – JUDGE: OLAVI RANTANEN

UROKSET – DOGS: PIKKUPENNUT (ALLE 7 KK) – BABY PUPPY CLASS (UNDER 7 MONTHS)
1. KP (HP) ROP-PEN (BOB-PUPPY) BLASTWAVE WRECK-IT RALPH
2. KP (HP) BOVENOP WOODY HEELER
3. BOVENOP WESTHOR HEELER
4. BOVENOP WALDO HEELER

NARTUT – BITCHES: PIKKUPENNUT (ALLE 7 KK) – BABY PUPPY CLASS (UNDER 7 MONTHS)
1. KP (HP) VSP-PEN (BOS-PUPPY) BOVENOP XABRINA HEELER
2. KP (HP) BLASTWAVE SHIRLEY THE LOON
3. BOVENOP WINNIE HEELER
4. BLASTWAVE GOLDIE O GILT

NARTUT – BITCHES: ISOT PENNUT (7 KK – ALLE 9) – PUPPY CLASS (7 – UNDER 9 MONTHS)
1. HYMY
2. TARMONPESÄN MARTTA METSÄTÄHTI

UROKSET – DOGS: KOTIKOIRAT – COMPANION CLASS
1. ERI (EXC) SA (CQ) VSP-KOTIKOIRA (BOS-COMP) BOVENOP OSSIAN HEELER
2. ERI (EXC) STALKER UNRULY ROGUE

NARTUT – BITCHES: KOTIKOIRAT – COMPANION CLASS
1. ERI (EXC) SA (CQ) ROP-KOTIKOIRA (BOB-COMP) MYHEELS FORTUNE
2. ERI (EXC) MYROCK’S TIME OF YOUR LIFE

TUOMARI – JUDGE: LENA ELIASSON-SIVERSSON

UROKSET – DOGS: JUNIORILUOKKA (9 KK – ALLE 18 KK) – JUNIOR CLASS (9 – UNDER 18 MONTHS)
1. ERI (EXC) SA (CQ) ROP-JUN (BOB-JUN) COPPERCOAT’S FREE GRIZZLY HEEL
2. ERI (EXC) SA (CQ) MARMALADE’S POKERFACE
3. ERI (EXC) APPLEFIRES DARK KNIGHT
4. ERI (EXC) BOVENOP ULBERT HEELER

UROKSET – DOGS: NUORTENLUOKKA (15 KK – ALLE 24 KK) – INTERMEDIATE CL. (15 – UNDER 24 MONTHS)
1. ERI (EXC) SA (CQ) MYHEELS MASTERCHEF
2. ERI (EXC) MYHEELS MARTINI
3. ERI (EXC) GANSEBLUME HOKKUS POKKUS
4. EH (VG) KAUHIA KARTANO ELIEL
EH (VG) PULL MOON MR BARDARBUNGA

UROKSET – DOGS: AVOIN LUOKKA (ALKAEN 15 KK) – OPEN CLASS (FROM 15 MONTHS)
1. ERI (EXC) SA (CQ) PU2 (BM2) BOVENOP RUFEUS HEELER
2. ERI (EXC) SA (CQ) PU4 (BM4) MYHEELS FRENCHMAN
3. EH (VG) MYHEELS FIRESTONE
4. EH (VG) TSARODEJ BATMAN HEELER
EH (VG) STALKER THE SPARROW

UROKSET – DOGS: VALIOLUOKKA – CHAMPION CLASS
1. ERI (EXC) SA (CQ) PU1 (BM1) VSP (BOS) ANIMALCOMPANIETS RONNY COWBOY
2. ERI (EXC) SA (CQ) PU3 (BM3) MYHEELS TUXEDO
3. ERI (EXC) MYHEELS SKYFALL
4. ERI (EXC) JARABINDAN LAJAZZ LUKA LIVER

UROKSET – DOGS: VETERAANILUOKKA (ALKAEN 8 VUOTTA) – VETERAN CLASS (FROM 8 YEARS)
1. ERI (EXC) SA (CQ) VSP-VET (BOS-VET) RILIAN ADAM

NARTUT – BITCHES: JUNIORILUOKKA (9 KK – ALLE 18 KK) – JUNIOR CLASS (9 – UNDER 18 MONTHS)
1. ERI (EXC) SA (CQ) VSP-JUN (BOS-JUN) HEARTBAY’S SUMMER WIND
2. ERI (EXC) LINDKULLAS ISADORA 1
3. ERI (EXC) KOTISAAREN CYRENA CECILIA
4. EH (VG) PULL MOON WHICH WITCH
EH (VG) STALKER UNBELIEVABLE DREAM

NARTUT – BITCHES: NUORTENLUOKKA (15 KK – ALLE 24 KK) – INTERMEDIATE CL. (15 – UNDER 24 MONTHS)
1. ERI (EXC) SA (CQ) MYHEELS MONEYPENNY
2. ERI (EXC) KAUHIA KARTANO ESTELLE

NARTUT – BITCHES: AVOIN LUOKKA (ALKAEN 15 KK) – OPEN CLASS (FROM 15 MONTHS)
1. ERI (EXC) SA (CQ) PN4 (BB4) KAUHIA KARTANO MEERI
2. ERI (EXC) SA (CQ) MARMALADE´S GOLDILOCKS
3. ERI (EXC) BELLESOBELOVED
4. ERI (EXC) MYHEELS ESCADA
ERI (EXC) KAUHIA KARTANO ALIISA
ERI (EXC) MYROCK’S TIME AFTER TIME
ERI (EXC) TANSPOTS VALESCOS WANNABE WILMA
EH (VG) BOVENOP TRILLE HEELER
EH (VG) COPPERCOAT’S DIVINE DAYBREAK HEEL
EH (VG) HEARTBAY´S ARCTIC DREAM
EH (VG) KATAJAVUOREN INNA ILONA
EH (VG) MINIMONSTERI MISS MOZZARELLA
EH (VG) MINIMONSTERI MISS ROSMARIINI
EH (VG) MORFARS HOLLY FELCO
EH (VG) STALLMÄSTARENS DIZZY DAFFY

NARTUT – BITCHES: VALIOLUOKKA – CHAMPION CLASS
1. ERI (EXC) SA (CQ) PN1 (BB1) ROP (BOB) HIGH FIVE’S VIKTUALIA
2. ERI (EXC) SA (CQ) PN2 (BB2) FOXTHYME BACK TO BACK
3. ERI (EXC) SA (CQ) PN3 (BB3) BOVENOP RAMONDA HEELER
4. ERI (EXC) SA (CQ) BOVENOP INDICA HEELER
ERI (EXC) BOVENOP PIPPI HEELER
ERI (EXC) MARMALADE’S JUBILEE DIAMOND
ERI (EXC) MYHEELS FLORENCE
ERI (EXC) PEIKKONEVAN LOCH ARAIL
ERI (EXC) WILJATAR

NARTUT – BITCHES: VETERAANILUOKKA (ALKAEN 8 VUOTTA) – VETERAN CLASS (FROM 8 YEARS)
1. ERI (EXC) SA (CQ) ROP-VET (BOB-VET) MC HEEL’S J-LO
2. ERI (EXC) SA (CQ) RANTALAUKAN SINFONIA
3. ERI (EXC) TUULENSUUN TORPAN LEISKUVA LEMPI
4. ERI (EXC) KAUHIA KARTANO LUMI
EH (VG) QUEENDOGS ESSI

KASVATTAJALUOKKA – BREEDERS CLASS
1. KP (HP) ROP-KASV (BOB-BREEDER) KENNEL MYHEELS
2. KP (HP) KENNEL BOVENOP
3. KP (HP) KENNEL KAUHIA KARTANO
4. KP (HP) KENNEL MARMALADE´S

JÄLKELÄISLUOKKA – PROGENY CLASS
1. KP (HP) ROP-JÄLK (BOB-PROGENY) MC HEEL’S J-LO
2. KP (HP) MYHEELS FLORENCE
3. ANIMALCOMPANIETS RICCA COWGIRL

PARIKILPAILU – COUPLE COMPETITION
1. KP (HP) ROP-PARI (BOB-COUPLE) BOVENOP RUFEUS HEELER ja BOVENOP RAMONDA HEELER
2. KP (HP) KATAJAVUOREN INKERI ILOMIELI ja TAPATINA HARRY HILL
3. KP (HP) JARABINDAN LAJAZZ LUKA LIVER ja MYROCK’S TIME AFTER TIME
4. KP (HP) BOVENOP WALDO HEELER ja BOVENOP WINNIE HEELER

 

IMG_5380

vas. VSP Animalcompaniet’s Ronny Cowboy ja Sanna-Maija Hahto, tuomari Lena Eliasson-Siversson ja ROP High Fives Viktualia ja Riitta Virta. Kuva: Tinja Veikkolainen

Lancashire heelerien erikoisnäyttely – Heeler specialty 3.7.2016 Nastola

vas ROP Myheels Skyfall ja Tiina Hietamies, tuomari Stella Coombes ja VSP Bovenop Ramonda Heeler ja Veikka Mutka. Kuva Iida Lähdekorpi

vas ROP Myheels Skyfall ja Tiina Hietamies, tuomari Stella Coombes ja VSP Bovenop Ramonda Heeler ja Veikka Mutka. Kuva Iida Lähdekorpi

Tuomari (judge): Stella Coombes, Englanti (kennel Mystarz)

ROP (BOB) FI MVA Myheels Skyfall
VSP (BOS) FI MVA Bovenop Ramonda Heeler
Paras uros luokka
PU1 (BM1) Myheels Skyfall
PU2 (BM2) Mongrel’s Admiral Duncan
PU3 (BM3) Daamin Sisu-Sinkkupoika
PU4 (BM4) Bellsmond Marmalade’s Sky
Paras narttu luokka
PN1 (BB1) Bovenop Ramonda Heeler
PN2 (BB2) Kauhia Kartano Meeri
PN3 (BB3) Coppercoet’s Divine Daybreak Heel
PN4 (BB4) Foxthyme Back to Back
Urokset pikkupentuluokka 5-6 kk
1 KP (HP) VSP-pentu (BOS-puppy) Blastwave Wreck-it Ralph
Nartut pikkupentuluokka 5-7 kk
1 KP (HP) ROP-pentu (BOB-puppy) Blastwave Shirley The Loon
Urokset junioriluokka 9-18 kk – Males junior class 9-18 months 
1 ERI (EXC) Myheels Masterchef
2 ERI (EXC) Myheels Martini
3 ERI (EXC) Mongrel’s Duke of York
4 EH  (VG) Daamin Vääpeli Körmy
EH  (VG) Heartbay’s Summer Sky
EH  (VG) Marmalade’s Pokerface
H  (G) Mongrel’s Fireston
Urokset nuortenluokka 15-24 kk – Males intermediate class 15-24 kk
ERI SA PU3 VASERT Daamin Sisu-Sinkkupoika
ERI 2 Pull Moon Mr Bardarbunga
ERI 3 Ganseblume Hokkus Pokkus
EH 4 Coppercoet’s Divine Wisdom Heel
EH Pull Moon Momotombo
H Kauhia Kartano Eliel
Urokset avoin luokka yli 24 kk – Males open class over 24 months
1 ERI SA PU1 SERT FI MVA ROP (CQ BM1 CAC FI CH BOB) Myheels Skyfall
2 ERI SA (CQ) Procordia’s De9ro
3 ERI Myheels Firestone
4 ERI Tsarodej Batman Heel
EH Myheels Espresso
EH Myheels Samson
EH Peikkonevan Loch An Aslaird
Urokset valioluokka – Males champion class
1 ERI SA PU2 ( CQ BM2) Mongrel’s Admiral Duncan
2 ERI SA PU4 (CQ BM4) Bellsmond Marmalade’s Sky
3 ERI SA (CQ) Jarabindan Lajazz Luka Liver
4 ERI SA (CQ) Myheels Tuxedo
ERI Myheels Applejack
EH Theseus
Urokset veteraaniluokka alkaen 8 vuotta – Males veteran class over 8 years
1 ERI 1 SA (CQ) Topolinos Legolas
2 EH 2 Animalcompaniet’s Nalle-Cowboy
Nartut junioriluokka 9-18 kk – Bitches  junior class 9-18 months
1 ERI  SA (CQ) Pull Moon Magica De Spell
3 ERI  SA (CQ) Daamin Kersantti Karoliina
4 ERI  Pinpoint Infiniti
ERI Bovenop Uzma Heeler
ERI Bovenop Vega Heeler
ERI Pull Moon Which Witch
ERI Pull Moon Madam Mim
EH Bovenop Venus Heeler
EH Myheels Moneypenny
Nartut nuortenluokka 15-18 kk – Bitches intermediate class 15-18 months
1 ERI 1 SA (CQ) Limebrook’s Winter Snow Flake
2 ERI 2 Pull Moon Kick’em Jenny
3 EH 3 Marmalade’s Opal
Nartut avoin luokka yli 24 kk – Bitches open class over 24 months
1 ERI  SA PN1 SERT FI MVA (CQ BB1 CAC FI CH BOS) Bovenop Ramonda Heeler
2 ERI  SA PN2 VASERT (CQ BB2 ReCAC) Kauhia Kartano Meeri
3 ERI  SA PN3 (CQ BB3) Coppercoet’s Divine Daybreak Heel
4 ERI  Bovenop Scilla Heeler
ERI Bovenop Orkidea Heeler
ERI Heartbay’s Arctic Dream
EH Bellsmond Princess Myheels
EH Myheels Escada
EH Myrock’s Time After Time
H Myheel’s Fortune
H Stallmästarens Dizzy Daffy
H Stallmästarens Dizzy Daisy
Nartut valioluokka – Bitches champion class
1 ERI SA PN4 (CQ BB4) Foxthyme Back to Back
2 ERI Bovenop Nikita Heeler
3 ERI Bovenop Pippi Heeler
4 EH Myheels Florence
H Heartbay’s Arctic Star
H Stallmästarens Brave Beauty
Nartut veteraaniluokka yli 8 vuotta – Bitches veteran class over 8 years
1 ERI SA (CQ) McHeel’s J-Lo
2 ERI Kauhia Kartano Lumi
3 EH Bovenop Amazon Heeler
Kasvattajaluokka – Breeders class
1. KP kennel Bovenop
2. KP kennel Myheels
3. KP kennel Pull Moon

 

 

 

Heelereiden luonnetesti 21.8.2016

Paikka:
Suomen Dobermannyhdistyksen maja, Jokiniementie 1, Helsinki (Oulunkylä)

Tuomarit: Auli Kiminki ja Pirjo Ojala-Laine
Ilmoittautuminen: lancashire heelerit 7.8, muut rodut 8.8. klo 18-20 mennessä
Osoitteeseen: heeler.luonnetesti@gmail.com
Maksu: lancashire heelerit 45 €, muut rodut 55 €
Tilille: FI18 5080 0620 0758 55
Etusijalla: lancashire heelerit
Paikkojen määrä: Luonnetestissä testataan maksimissa 10 koiraa

Tiedustelut: Pia Markkanen, puh. 045 885 5585

12473657_1042711229114052_6927968236952879341_o

Kuva Iida Lähdekorpi. Bovenop Indica Heeler.