HEELERLEIRIN EPÄVIRALLINEN LEIRINÄYTTELY – TULOKSET 31.7.2016 TAMMELA

TUOMARI – JUDGE: OLAVI RANTANEN

UROKSET – DOGS: PIKKUPENNUT (ALLE 7 KK) – BABY PUPPY CLASS (UNDER 7 MONTHS)
1. KP (HP) ROP-PEN (BOB-PUPPY) BLASTWAVE WRECK-IT RALPH
2. KP (HP) BOVENOP WOODY HEELER
3. BOVENOP WESTHOR HEELER
4. BOVENOP WALDO HEELER

NARTUT – BITCHES: PIKKUPENNUT (ALLE 7 KK) – BABY PUPPY CLASS (UNDER 7 MONTHS)
1. KP (HP) VSP-PEN (BOS-PUPPY) BOVENOP XABRINA HEELER
2. KP (HP) BLASTWAVE SHIRLEY THE LOON
3. BOVENOP WINNIE HEELER
4. BLASTWAVE GOLDIE O GILT

NARTUT – BITCHES: ISOT PENNUT (7 KK – ALLE 9) – PUPPY CLASS (7 – UNDER 9 MONTHS)
1. HYMY
2. TARMONPESÄN MARTTA METSÄTÄHTI

UROKSET – DOGS: KOTIKOIRAT – COMPANION CLASS
1. ERI (EXC) SA (CQ) VSP-KOTIKOIRA (BOS-COMP) BOVENOP OSSIAN HEELER
2. ERI (EXC) STALKER UNRULY ROGUE

NARTUT – BITCHES: KOTIKOIRAT – COMPANION CLASS
1. ERI (EXC) SA (CQ) ROP-KOTIKOIRA (BOB-COMP) MYHEELS FORTUNE
2. ERI (EXC) MYROCK’S TIME OF YOUR LIFE

TUOMARI – JUDGE: LENA ELIASSON-SIVERSSON

UROKSET – DOGS: JUNIORILUOKKA (9 KK – ALLE 18 KK) – JUNIOR CLASS (9 – UNDER 18 MONTHS)
1. ERI (EXC) SA (CQ) ROP-JUN (BOB-JUN) COPPERCOAT’S FREE GRIZZLY HEEL
2. ERI (EXC) SA (CQ) MARMALADE’S POKERFACE
3. ERI (EXC) APPLEFIRES DARK KNIGHT
4. ERI (EXC) BOVENOP ULBERT HEELER

UROKSET – DOGS: NUORTENLUOKKA (15 KK – ALLE 24 KK) – INTERMEDIATE CL. (15 – UNDER 24 MONTHS)
1. ERI (EXC) SA (CQ) MYHEELS MASTERCHEF
2. ERI (EXC) MYHEELS MARTINI
3. ERI (EXC) GANSEBLUME HOKKUS POKKUS
4. EH (VG) KAUHIA KARTANO ELIEL
EH (VG) PULL MOON MR BARDARBUNGA

UROKSET – DOGS: AVOIN LUOKKA (ALKAEN 15 KK) – OPEN CLASS (FROM 15 MONTHS)
1. ERI (EXC) SA (CQ) PU2 (BM2) BOVENOP RUFEUS HEELER
2. ERI (EXC) SA (CQ) PU4 (BM4) MYHEELS FRENCHMAN
3. EH (VG) MYHEELS FIRESTONE
4. EH (VG) TSARODEJ BATMAN HEELER
EH (VG) STALKER THE SPARROW

UROKSET – DOGS: VALIOLUOKKA – CHAMPION CLASS
1. ERI (EXC) SA (CQ) PU1 (BM1) VSP (BOS) ANIMALCOMPANIETS RONNY COWBOY
2. ERI (EXC) SA (CQ) PU3 (BM3) MYHEELS TUXEDO
3. ERI (EXC) MYHEELS SKYFALL
4. ERI (EXC) JARABINDAN LAJAZZ LUKA LIVER

UROKSET – DOGS: VETERAANILUOKKA (ALKAEN 8 VUOTTA) – VETERAN CLASS (FROM 8 YEARS)
1. ERI (EXC) SA (CQ) VSP-VET (BOS-VET) RILIAN ADAM

NARTUT – BITCHES: JUNIORILUOKKA (9 KK – ALLE 18 KK) – JUNIOR CLASS (9 – UNDER 18 MONTHS)
1. ERI (EXC) SA (CQ) VSP-JUN (BOS-JUN) HEARTBAY’S SUMMER WIND
2. ERI (EXC) LINDKULLAS ISADORA 1
3. ERI (EXC) KOTISAAREN CYRENA CECILIA
4. EH (VG) PULL MOON WHICH WITCH
EH (VG) STALKER UNBELIEVABLE DREAM

NARTUT – BITCHES: NUORTENLUOKKA (15 KK – ALLE 24 KK) – INTERMEDIATE CL. (15 – UNDER 24 MONTHS)
1. ERI (EXC) SA (CQ) MYHEELS MONEYPENNY
2. ERI (EXC) KAUHIA KARTANO ESTELLE

NARTUT – BITCHES: AVOIN LUOKKA (ALKAEN 15 KK) – OPEN CLASS (FROM 15 MONTHS)
1. ERI (EXC) SA (CQ) PN4 (BB4) KAUHIA KARTANO MEERI
2. ERI (EXC) SA (CQ) MARMALADE´S GOLDILOCKS
3. ERI (EXC) BELLESOBELOVED
4. ERI (EXC) MYHEELS ESCADA
ERI (EXC) KAUHIA KARTANO ALIISA
ERI (EXC) MYROCK’S TIME AFTER TIME
ERI (EXC) TANSPOTS VALESCOS WANNABE WILMA
EH (VG) BOVENOP TRILLE HEELER
EH (VG) COPPERCOAT’S DIVINE DAYBREAK HEEL
EH (VG) HEARTBAY´S ARCTIC DREAM
EH (VG) KATAJAVUOREN INNA ILONA
EH (VG) MINIMONSTERI MISS MOZZARELLA
EH (VG) MINIMONSTERI MISS ROSMARIINI
EH (VG) MORFARS HOLLY FELCO
EH (VG) STALLMÄSTARENS DIZZY DAFFY

NARTUT – BITCHES: VALIOLUOKKA – CHAMPION CLASS
1. ERI (EXC) SA (CQ) PN1 (BB1) ROP (BOB) HIGH FIVE’S VIKTUALIA
2. ERI (EXC) SA (CQ) PN2 (BB2) FOXTHYME BACK TO BACK
3. ERI (EXC) SA (CQ) PN3 (BB3) BOVENOP RAMONDA HEELER
4. ERI (EXC) SA (CQ) BOVENOP INDICA HEELER
ERI (EXC) BOVENOP PIPPI HEELER
ERI (EXC) MARMALADE’S JUBILEE DIAMOND
ERI (EXC) MYHEELS FLORENCE
ERI (EXC) PEIKKONEVAN LOCH ARAIL
ERI (EXC) WILJATAR

NARTUT – BITCHES: VETERAANILUOKKA (ALKAEN 8 VUOTTA) – VETERAN CLASS (FROM 8 YEARS)
1. ERI (EXC) SA (CQ) ROP-VET (BOB-VET) MC HEEL’S J-LO
2. ERI (EXC) SA (CQ) RANTALAUKAN SINFONIA
3. ERI (EXC) TUULENSUUN TORPAN LEISKUVA LEMPI
4. ERI (EXC) KAUHIA KARTANO LUMI
EH (VG) QUEENDOGS ESSI

KASVATTAJALUOKKA – BREEDERS CLASS
1. KP (HP) ROP-KASV (BOB-BREEDER) KENNEL MYHEELS
2. KP (HP) KENNEL BOVENOP
3. KP (HP) KENNEL KAUHIA KARTANO
4. KP (HP) KENNEL MARMALADE´S

JÄLKELÄISLUOKKA – PROGENY CLASS
1. KP (HP) ROP-JÄLK (BOB-PROGENY) MC HEEL’S J-LO
2. KP (HP) MYHEELS FLORENCE
3. ANIMALCOMPANIETS RICCA COWGIRL

PARIKILPAILU – COUPLE COMPETITION
1. KP (HP) ROP-PARI (BOB-COUPLE) BOVENOP RUFEUS HEELER ja BOVENOP RAMONDA HEELER
2. KP (HP) KATAJAVUOREN INKERI ILOMIELI ja TAPATINA HARRY HILL
3. KP (HP) JARABINDAN LAJAZZ LUKA LIVER ja MYROCK’S TIME AFTER TIME
4. KP (HP) BOVENOP WALDO HEELER ja BOVENOP WINNIE HEELER

 

IMG_5380

vas. VSP Animalcompaniet’s Ronny Cowboy ja Sanna-Maija Hahto, tuomari Lena Eliasson-Siversson ja ROP High Fives Viktualia ja Riitta Virta. Kuva: Tinja Veikkolainen